Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez sieć Lidl „ Szkoły Pełne Talentów”.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, uczniów oraz całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać imponującą liczbę punktów, które wymieniliśmy na atrakcyjną nagrodę wspierającą rozwój naszych uczniów.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za aktywne włączenie się w akcję i wsparcie, jakiego udzielili naszej szkole. To właśnie dzięki Wam mogliśmy wzbogacić wyposażenie placówki i stworzyć jeszcze lepsze warunki do nauki i zabawy.
Dziękujemy za każdy przekazany Talenciak i zaangażowanie! Razem możemy więcej!
Grupa 6-latków z naszego przedszkola przez cały rok aktywnie uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Gotuj się na zmiany”, promującym ruch oraz zdrowe nawyki żywieniowe, świadome podejście do jedzenia, a także rozwijanie świadomości ekologicznej. Dzieci nie tylko zdobywają wiedzę, ale także biorą udział w konkursach.
Uczestnicząc w ostatnim konkursie, 6-latki zbudowały eko-zabawkę w postaci lokomotywy z wagonikami. Zaangażowanie przedszkolaków zostało docenione, dzieci wygrały voucher do Empiku o wartości 500 zł.
Gratulujemy naszym małym odkrywcom i trzymamy kciuki za kolejne edukacyjne przygody!
Dziś w naszej szkole odbyły się eliminacje do Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych kl. I-III, IV-VI i VII-VIII. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło miłośników logicznych łamigłówek, którzy przez kilkadziesiąt minut mierzyli się z wymagającymi zadaniami sudoku.
Celem eliminacji było wyłonienie najlepszych uczestników, którzy pojadą na Finał Dolnośląski do Wrocławia w dniu 8 czerwca 2025 r.
Uczniowie pracowali w pełnym skupieniu, starając się jak najszybciej i najdokładniej rozwiązać przygotowane plansze.
Zainteresowanie sudoku wśród uczniów rośnie z roku na rok. Cieszymy się, że tylu z nich postanowiło spróbować swoich sił. To doskonały trening umysłu i świetna zabawa.
30 kwietnia opublikowana zostanie lista finalistów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy odwagi.
W dniu 7.04.2025r. najmłodsza grupa przedszkolaków pierwszy raz odwiedziła naszą bibliotekę szkolną. Pani Ewa pokazała dzieciom wiele pięknych książek, które z zaciekawieniem oglądały przedszkolaki.
W dniu 7 kwietnia br. w hali przy Szkole Podstawowej w Smolniku rozegrane zostały zawody powiatowe "dwójek" siatkarskich.
W finale rozgrywek w kategorii chłopców spotkali się siatkarze z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pisarzowicach oraz gospodarze zawodów. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu uczniowie naszej szkoły musieli uznać wyższość rówieśników ze Smolnika i ostatecznie zdobyli wicemistrzostwo powiatu. W kategorii dziewcząt walka o zwycięstwo była również zacięta. W półfinale nasze uczennice uległy późniejszym mistrzyniom powiatu ze Smolnika. Ostatecznie w meczu o trzecie miejsce pokonały siatkarki z SP 1 w Świeradowie - Zdroju.
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pisarzowicach reprezentowali: Marcin Troszczyński, Bartosz Niechwiadowicz, Aleks Konon, Filip Kaproń, Piotr Mamos, Emilia Łasica, Nadia Hanke, Maja Barnaś oraz Katarzyna Hołodniak.
Opiekun drużyn: Andrzej Urban
Dzisiejszego dnia podczas zajęć Szkolnego Koła Sportowego nauczyciel Konrad Murawski zorganizował mecz sparingowy z zaprzyjaźnionym szkołą ze Świeradowa
Rówieśniczki z piątej oraz szóstej klasy rozegrały trzy godziny mecz w piłkę siatkową
Gra toczyła się w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze, obie szkoły prezentowały równy i zarazem wysoki poziom umiejętności
Wielkie podziękowania dla trenera Radka za przyjazd.
Takie spotkania są świetna okazją do integracji oraz zdrowej rywalizacji sportowej
Dziękujemy Zespół Szkół Elektryczno - Mechanicznych w Lubaniu , Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im KZL w Lubaniu, ZSP im Adama Mickiewicza w Lubaniu za miłe przyjęcie naszych ósmoklasistów.
Wspaniałe występy siatkarskie klas piątych w grze 3x3 igrzysk dzieci.
Chłopcy naszej szkoly zajęli II miejsce pokazując się z bardzo dobrej strony
Dziewczęta pewnie wygrały rywalizację podczas turnieju ze stratą tylko jednego seta
Skład drużyny chłopców:
Maksymilian Cwynar
Jakub Niechwiadowicz
Marcel Bałtarowicz
Błażej Kościen
Filip Bednarz
Seweryn Bendykt
Antoni Maliszewski
Skład drużyny dziewcząt
Aleksandra Woźniak
Agata Gąsior
Laura Kopeć
Anna Myczkowska
Kornelia Różańska
Hania Zienkiewicz
Maja Szabat
Opiekunowie:
Mariusz Łuczko
Konrad Murawski
1 kwietnia… godzina 8:00 Pan Dyrektor Antoni zasiadł za swoim biurkiem… Czas zacząć dzień pracy. Musi stworzyć plakat, napisać artykuł, na przerwie powinien skontrolować dyżurujących nauczycieli. Hmmm, trochę tego jest. Nagle zadzwonił telefon… Pan Dyrektor podniósł słuchawkę i usłyszał głos Pani Dyrektor z innej szkoły, która zaproponowała mu, żeby na tydzień zamienili się klasami. Do naszej szkoły przyjedzie klasa V, a nasza klasa III pojedzie do szkoły na drugim końcu województwa. W związku z tym, że akcja miała odbyć się w ramach projektu ekologicznego, dzieci miały przemieszczać się rowerami. Pan Antoni dzielnie bronił naszych uczniów, aby nie musieli jechać na drugi koniec województwa rowerami, próbował proponować autobus, jako środek transportu. Uznał też, że nie będzie męczył naszych trzecioklasistów i do projektu zaproponował włączyć klasę VII. Dzwonek… czas sprawdzić dyżury…
1 kwietnia… godzina 8:55… do gabinetu wkracza Dyrektor Emilia. Zasiada w swoim wygodnym fotelu i zaczyna odhaczać kolejne zaplanowane na dzisiaj zadania, m.in.: obserwacja lekcji w klasie VIII, sporządzenie listy chętnych na konkurs sudoku oraz sprawdzenie stanu ogrodzeń naszych nowo nasadzonych drzewek. Zostało jeszcze napisanie podziękowań na Fb za nasze piękne bratki.
Po krótkim namyśle Dyrektor Emilia, stwierdziła, że przecież artykułu wcale nie musi pisać sama, może zrobić to za nią polonistka. Nie myśląc długo udała się na poszukiwanie pani polonistki…
Była też nagła interwencja w klasie IV oraz decyzja o skróceniu lekcji drugiej i wydłużeniu przerwy. W między czasie Pani Dyrektor odebrała dwa telefony, jeden od pana woźnego, który stwierdził, że się już zmęczył pracą i czy Pani Dyrektor Emilia mogłaby dzisiaj skrócić lekcje, a drugi od rodzica, zaniepokojonego tym, że wychowawczyni klasy III zaczarowała kredę, która sama pisze po tablicy.
Nie był to spokojny dzień dla naszych dyrektorów… ale na pewno był pełen humoru i zabawy.
Prima Aprilis w naszej szkole!
1 kwietnia szkolne korytarze wyglądały inaczej niż zwykle – uczniowie przejęli stery! Na jeden dzień zamienili się w nauczycieli i dyrektora, prowadząc lekcje, wydając „ważne” zarządzenia i pilnując szkolnego porządku. Było mnóstwo śmiechu, kreatywnych pomysłów i zaskoczeń!
Czy nowi nauczyciele poradzili sobie lepiej od tych prawdziwych? My już znamy odpowiedź, ale niech to zostanie naszą szkolną tajemnicą!
Klasa II b podczas poniedziałkowych zajęć bibliotecznych została zapoznana z ideą Dnia Kolorowej Skarpetki – odbyła się pogadanka, głośne czytanie, a na podsumowanie zajęć kolorowanie papierowych skarpetek
Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny obchodzi się 21 marca. Data ta symbolizuje trisomię 21 chromosomu, którego dodatkowa kopia znajduje się w komórkach osób z Zespołem Downa. Ta symboliczna data przypomina, jak ważne jest dbanie o równe szanse w społeczeństwie przy zachowaniu różnorodności.
Pierwszy dzień wiosny można świętować na wiele sposobów. Grupa zerówkowa zawitała do wiosennej kuchni, w której każdy przedszkolak samodzielnie wykonał własną sałatkę warzywną. Taka forma zajęć przyniosła dzieciom wiele satysfakcji i nowych doświadczeń. Każdy szef kuchni rozsmakowany w swoim dziele kulinarnym snuł plany na kolejną lekcję gotowania.
W piątek 21 marca wszystkie dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pisarzowicach świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania rozpoczęły się od prezentacji, zagadek i zabaw związanych z temtyką pór roku. Najbardziej oczekiwanym momentem było wyjście w kolorowym korowodzie na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Po powrocie szukaliśmy ukrytych prezentów na placu zabaw. Braliśmy również udział w zabawach ruchowych i sprawnościowych. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem Wiosny.
Kilka dni temu przedszkolaki ze starszych grup wybrały się do Castoramy do Zgorzelca,ale nie na zakupy...Tym razem dzieci miały sposobność poznać namiastkę pracy stolarza.Pod fachowym okiem instruktorów dzieci samodzielnie, od podstaw przy użyciu papieru ściernego, kleju stolarskiego oraz kołków i młoteczków wykonały drewniane stojaki na kubki.Tego rodzaju warsztaty dały dzieciom wielką satysfakcję i możliwość uwierzenia we własne umiejętności. Każdy przedszkolak uzyskał tytuł MAJSTERSZEFA
18 marca 5 i 6- latki wzięły udział w warsztatach edukacyjnych pt."Ognik" w PSP w Zgorzelcu. Dzieci przeprowadzone zostały ścieżką edukacyjną mającą ukazać im zagrożenia, które mogą napotkać w lesie, w domu, będąc uczestnikiem ruchu drogowego i znajdując się w pobliżu zbiorników wodnych w okresie zimowym oraz letnim.Przedszkolaki brały udział w symulowanej akcji pożarowej wcielajac się w rolę strażaków w pełnym oposażeniu.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza uczennica Emilia Łasica z kl.IV zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim klas IV-VI, który odbył się 19.03.2025 r. w SP w Smolniku. Gratulujemy Emilce jej zdolności recytatorskich, pewności siebie oraz niesamowitej pamięci. Wielkie brawa dla naszej recytatorki
18 marca odbyły się finały powiatowe w piłce ręcznej chłopców (kl. 4-6). Nasza szkoła wywalczyła III miejsce. Dziś Szymon Szabat z kl.VI udowodnił, że jest ,,Liderem,, naszej szkoły, zdobywając w całym turnieju mnóstwo bramek, notując przy tym duża ilość asyst oraz przechwytów piłki.
Skład zespołu:
Szymon Szabat
Wojciech Karaban
Adam Zienkiewicz
Alan Tkaczuk
Jakub Duchaniuk
Piotr Wałęga
Maksymilian Cwynar
Konrad Soboń
Błażej Kiścień
Marcel Bałtarowicz
Bartosz Niechwiadowicz
Opiekun:
Konrad Murawski