Już na początku marca rozpoczęliśmy projekt „ Z Einsteinem przez Dolny Śląsk”. W naszej szkole prowadzone są zajęcia, podczas których uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, poznają najbliższe otoczenie oraz pogłębiają wiedzę matematyczno przyrodniczą.
W szkole prowadzone są warsztaty:
KOŁO DOŚWIADCZALSKICH–na zajęciach „ mali” doświadczalscy poznali trzy stany skupienia wody, tempo topnienia śniegu, wiedzę, że tlen nie służy tylko do oddychania. Dzieci zrozumiały też zasadę spulchniania podczas ogrzewania produktów.
PLENERY MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZE –podczas których uczniowie poprzez eksperymenty, doświadczenia oraz praktyczne działania i zabawę poznają tajemnicę przyrody i matematyki. Na przeprowadzonych zajęciach uczniowie wysiewali nasiona oraz badali wpływ różnych czynników na wzrost nasion. Uzyskane sadzonki zostaną następnie wysadzone na klombach. Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali również zadania różnego typu na „rozruszanie” głowy i zadania o tematyce dnia codziennego – matematyczny spacer po Brodnickim Parku Krajobrazowym.
KOŁO POSZUKIWACZY SKARBÓW PRZYRODY–podczas którego uczniowie poszukiwali rzadko spotykanych okazów okolicznej przyrody.
KOŁO TWÓRCZYCH EKOLOGÓW–w ramach zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o ekologii. Zdobyli również sprawności: ekologa – poety , ekologa – kucharza. Wykonali plakaty o tematyce ekologicznej. Układali rymowanki o oszczędności energii, następnie wykonali laminowane tabliczki zachęcające do oszczędzania. Samodzielnie wykonali surówkę z jabłka i marchewki.
KOŁO TECHNICZNO – INFORMACYJNE–uczestniczyli zajęć wykazywali się zdolnościami plastycznymi, podczas których wykorzystywali kreatywne myślenie i wykonywali ozdoby wielkanocne. Jedna z nich były palmy, które dzieci prezentowały podczas Niedzieli Palmowej w Kościele MNMP w Pisarzowicach.
ZAJECIA WARSZTATOWE MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW– miały na celu zagłębienie się w rodzinne tradycje i obrzędy związane z obchodami Świąt Wielkanocnych. Dzieci poza przygotowaniem różnego typu ozdób i potraw wielkanocnych gromadziły relacje dziadków i rodziców, które stanowiły podstawę do przygotowania i utworzenia folderu o kulinariach i tradycjach naszego regionu.
KOŁA JEZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO–podczas których uczniowie nabywają umiejętności poprawnej wymowy słówek i zdań w językach obcych.
KOŁO AMBASADORÓW KULTURY–uczniowie korzystając z prezentacji multimedialnej poznają zabytki Lubania.
ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ-pozwalają na wyeliminowanie wad wymowy u dzieci oraz naukę poprawnego wypowiadania się.
Nasi uczniowie byli uczestnikami warsztatów na terenie Świeradowa Zdroju. W czasie tych zajęć pogłębiali wiadomości na temat roślinności Gór Izerskich i możliwości rozwojowych tego obszaru, a także zagrożeń wynikających z rozwoju turystyki.
Podczas warsztatów w RCEE w Lubaniu uczniowie zapoznali się z pracą Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz osobliwościami przyrodniczymi i historycznymi Lubania.