Nawigacja

  • UWAGA


    Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pisarzowicach informuje, iż lista kandydatów zakwalifikowanych do I klasy Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Pisarzowicach została wywieszona w gablocie informacyjnej przy sekretariacie na terenie placówki.

    Jednocześnie informację o zakwalifikowaniu dziecka do klasy I można uzyskać telefonicznie dzwoniąc pod numer 75 7222268.

    Rodzice dzieci zakwalifikowanych proszeni są o złożenie oświadczenia woli uczęszczania dziecka do ZSP w Pisarzowicach do sekretariatu szkoły w dniach od 15 do 23.04.2024 r.

     

  • Dziękujemy za piękny ołówek do pasowania

    W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził dyrektor Zakładu Karnego w Zarębie, mjr mgr inż. Mateusz Jaraczewski wraz z dwoma współpracownikami. Panowie przekazali nam piękny podarunek - ołówek do pasowania.

    Serdecznie dziękujemy naszym dzisiejszym Gościom za ten dar oraz autorowi pracy za wykonanie tego pięknego ołówka oraz podstawki wspierającej.

  • DNI OTWARTE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH Z LUBANIA

    Klasa VIII uczestniczyła dziś w "Dniach Otwartch" lubańskich szkół średnich. Nasi uczniowie wraz z opiekunami p. Andrzejem Urbanem i p.Ewą Kaliną odwiedzili ZSP im Adama Mickiewicza w Lubaniu , Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im KZL w Lubaniu oraz Zespół Szkół Elektryczno - Mechanicznych w Lubaniu . Wybór dalszej ścieżki kształcenia to niezwykle ważna sprawa w życiu młodego człowieka. Mamy nadzieję,że po dzisiejszym dniu nasi ósmoklasiści upewnili się, jak ma dalej wyglądać ich edukacja.

  • KOLEJNE ZWYCIĘSTWO

    Dziś chłopcy naszej szkoły poszli w ślady dziewcząt i również triumfowali w mistrzostwach powiatu w piłce siatkowej 3x3.

    Było to o tyle trudne że młodsi koledzy musieli wesprzeć naszych pięcioklasistów.

    Możemy śmiało powiedzieć , że ZSP PISARZOWICE siatkówką stoi

    Skład drużyny:

    Zienkiewicz Adam

    Karaban Wojciech

    Szabat Szymon

    Tkaczuk Alan

    Troszczyński Marcin

    Kaproń Filip

    Konon Aleks

    Opiekun: Konrad Murawski

  • Dziś w naszej szkole zostały zorganizowane zawody powiatowe w piłce siatkowej 3x3.

    Dziś w naszej szkole zostały zorganizowane zawody powiatowe w piłce siatkowej 3x3.

     

    Wygraliśmy te wzmagania i meldujemy się w finałach strefy Jeleniogórskiej, które zostaną rozegrane w Sulikowie.

    Brawo dziewczyny, jest moc!

    Skład drużyny:

    Kusiak Gabrysia

    Mytych Klaudia

    Tutak Alicja

    Klimczyk Aleksandra

    Matwiejak Oliwia

    Jakimowicz Emila

    Crecy Karina

    Kwiatkowska Lena

    Ludkiewicz Oliwia

    Trener: Konrad Murawski

     

  • "Jestem sobie ogrodniczka, mam nasionek pół koszyczka..."

    "Jestem sobie ogrodniczka, mam nasionek pół koszyczka..."

    Dzieci pięcioletnie z grupy Misiów po kilku tygodniach przygotowań wreszcie urządziły swój własny ogródek. Dzięki zaangażowaniu rodziców powstały dwie rabatki, na których przedszkolaki będą uprawiały kwiaty i warzywa. Dziś dzieci poznały etapy sadzenia i wysiewu kwiatów, zapoznały się z nazwami niezbędnych narzędzi ogrodowych i samodzielnie wysadziły sadzonki i cebule kwiatowe. Na kolejnych zajęciach przygotują grządki do wysiewu warzyw. Taki rodzaj aktywności przyniósł dzieciom wiele satysfakcji. Już nie mogą się doczekać jak będą smakować własne rzodkiewki, szczypiorek czy marchewka.

     

  • KWIETNIOWA FILHARMONIA

    KWIETNIOWA FILHARMONIA

    W dniu 05.04.2024 r. odbyła się kolejna szkolna Filharmonia. Tematem przewodnim spotkania były motywy bajkowe i filmowe. Podczas koncertu przedszkolaki i uczniowie mogli wysłuchać wiele znanych utworów, m.in. Różową Panterę, melodię z serialu "Dom" czy Alleluja z filmu "Shrek".

    Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom za przepiękny koncert. Podziwiamy Wasze talenty i życzymy dalszych muzycznych sukcesów. A Pani Ani Klimczyk i Pani Celestynie Koszak dziękujemy za ten wspólnie spędzony rok z muzyką.

    Spotkania muzyczne ubogacają, uwrażliwiają na piękną i pokazują, że warto mieć hobby, z którym idzie się przez życie.

  • ŻABKI W BIBLIOTECE

    ŻABKI W BIBLIOTECE

    W ramach zajęć związanych ze światem książek, dzieci z grupy Żabek odwiedziły dziś szkolną bibliotekę .Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami książek, począwszy od książeczek dla najmłodszych czytelników,a skończywszy na książkach dla osób niewidomych.

    Dzieci wysłuchały pouczającej bajki o ,,Kici Koci i burzy". Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki, które zaskakiwały i zaciekawiały atrakcjami kryjącymi się w ich wnętrzu . Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, dowiedziały się także, że biblioteka to nie tylko miejsce gdzie wypożycza się książki, ale także miejsce gdzie można się pobawić czy wziąć udział w różnych zajęciach .Na zakończenie wizyty dzieci z grupy Żabek wypożyczyły książkę pt.,,Żabi uśmiech"

  • PODZIĘKOWANIA

    Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pisarzowicach dziękują Pani Aleksandra Chomicz sołtys Pisarzowic oraz Pani Beata Łasica sołtys Nawojowa Łużyckiego, a także Pani Łasica Aleksandra radnej Gminy Lubań za zakup 32 par butów lekkoatletycznych. Zakupiony sprzęt z pewnością przyczyni się do kolejnych sukcesów sportowych.

  • "Bądź dobry dla zwierząt”

    "Bądź dobry dla zwierząt”

    W ramach ukończonego II modułu programu Czytam z klasą lekturki spod chmurki pod hasłem: „Bądź dobry dla zwierząt” uczniowie klasy I ZSP w Pisarzowicach:

    poznali historię psa Baltica ,

    wykonali Lekturkową Pizzę ,

    wykonali bajkowe projekty obroży dla psów,

    przez całą zimę dokarmiali ptaki ,

    poznawali zasady opieki nad zwierzętami oraz różne gatunki zwierząt .

    Wspólne czytanie wzruszającej i uwrażliwiającej książki "Baltic. Pies, który płynął na krze" stało się pretekstem do rozmów o losach zwierząt domowych, o tym, jak my ludzie je traktujemy, o tym, że zwierzęta nie są zabawkami, że mają uczucia, potrafią kochać, tęsknić, bać się.

    Książka tłumaczy również to, o czym zapomina wielu dorosłych - że fajerwerki wcale nie są takie fajne i że to, co dla nas jest atrakcyjne, dla zwierząt wcale takie być nie musi.

    Cele projektu Czytam z klasą lekturki spod chmurki:

    - rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

    - rozwijanie aktywności czytelniczej,

    - doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

    - zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,

    - pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności,

    - kształtowanie u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra,

    - integracja zespołu klasowego,

    Opiekun projektu: Edyta Sobotko, Ewa Żbikowska

    Jeśli zainteresowała Cię historia Baltica zajrzyj tutaj: https://mir.gdynia.pl/odszedl-pies-baltic/

    A po książkę zapraszamy do biblioteki szkolnej

     

  • 2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.

    Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.

    A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

  • WIELKANOCNE TRADYCJE U PRZEDSZKOLAKÓW

    WIELKANOCNE TRADYCJE U PRZEDSZKOLAKÓW

    W naszym przedszkolu dbamy o kultywowanie wielkanocnych tradycji. W poniedziałek wszystkie grupy przedszkolne spotkały się na wielkanocnym śniadanku.Dzieci podzieliły się jajeczkiem, poznały potrawy wielkanocne oraz świateczne zwyczaje.

    WSZYSTKIM ŻYCZYMY ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  • I GMINNY KONKURS SUDOKU O PUCHAR WÓJTA GMINY LUBAŃ

    27 marca odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Sudoku o Puchar Wójta Gminy Lubań. Gościliśmy w naszej szkole mistrzów i wicemistrzów Sudoku ze szkoły w Kościelniku, Radogoszczy i Radostowie Średnim.

    Na wstępie Pani wójt, Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka, powitała przybyłych uczniów, ciesząc się z ich matematycznych zainteresowań.

    Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII.

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.

  • MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY"

    Dzień 21 marca był dla naszej młodzieży nie tylko dniem powitania wiosny, w tym dniu odbył się także Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Udział w nim wzięło czterech uczniów z klas IV-VIII. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca, a patronują mu: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. W rozwiązywaniu zadań trzeba wykazać się umiejętnością myślenia logicznego.

    Cieszymy się, że i nas uczniowie mają odwagę zmierzyć się z matematyką w zadaniach. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.

  • JARMARK WIELKANOCNY w HENRYKOWIE LUBAŃSKIM - WYSTĘP UCZNIÓW KLAS II i III🐣🐰😊😊😊

  • WITAJ WIOSNO

    WITAJ WIOSNO

     

    21 marca w Samorządowym Przedszkolu w Pisarzowicach był dniem pełnym kolorów, uśmiechu, zabaw, muzyki,śpiewu i poezji. Nie zabrakło również wiosennych symboli: kwiatów, motyli, żabek, biedronek i jaskółek . Każda z grup witała wiosnę programem artystycznym przygotowanym na tę okazję.

    Ponadto w przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt." Pachnąca wiosna ". W konkursie uczestniczyło 15 młodych artystów, w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród 5-6 latków laureatką została Jagódka Cieniuch z grupy Tygrysków, a wśród 3-4 latków zdobywczynią pierwszego miejsca została Emilka Kociołek z grupy Żabek. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni brawami, dyplomami oraz upominkami. Dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze.

     

  • 21 Marca Pierwszy Dzień Wiosny

    21 Marca Pierwszy Dzień Wiosny

     

    Nasze dzieci świętowały dziś pierwszy dzień wiosny bardzo radośnie i wesoło.

    Wszystkie klasy zrobiły na korytarzu szkolnym przed własnymi salami wizualizacje pięknej wiosennej pogody, stosy kwiatków, zwierząt oraz słowa w różnych językach świata mówiących o najpiękniejszej porze roku

    Następnie klasy wybrały się na pochód po okolicy, nie zabrakło przedstawicieli z Marzannami, przebierańców (ukłon dla klasy 8 za śmiałość i pomysł) przegoniliśmy zimę kołatkami, grzechotkami i głośnym śpiewem.

    Kolejną atrakcją był grill i słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Nad całą imprezą czuwała młodzież z SU wraz z opiekunem i obsługa szkoły.

    Wygraną za dekorację otrzymała klasa 4, na drugim stopniu podium klasa 6, na trzecim stopniu podium stanęli uczniowie kl. 7.

    Najładniejszą Marzannę zrobiła uczennica kl. 1 Pola Kulczycka.

  • Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

    Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

    Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.

    21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

    Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

    Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

    Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

    Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.

  • "Kraina moich marzeń"

    "Kraina moich marzeń"

    Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie plastycznym "Kraina moich marzeń"

    Temat konkursu ma inspirować uczestników do stworzenia własnego wymarzonego miejsca na ziemi, bazując na ulubionych książkach lub własnych pomysłach. Poprzez tworzenie artystycznych prac plastycznych, uczestnicy mają okazję nie tylko wyrazić swoje wyobrażenia, ale także rozwijać swoje umiejętności plastyczne oraz wrażliwość estetyczną.

    Dodatkowo, konkurs stawia sobie za cel mobilizację młodych ludzi do działań charytatywnych na rzecz szpitali i innych instytucji pomocowych. Poprzez integrację społeczności lokalnej, chcemy zaangażować uczniów z terenu całego województwa dolnośląskiego, aby wspólnie wesprzeć małych pacjentów szpitala, ponieważ zwycięskie i wyróżnione prace zostaną wyeksponowane jako dekoracja pomieszczeń Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu.

    Konkurs będzie realizowany w kategoriach:

    - dla uczniów klas 1-3

    - dla uczniów klas 4-5

    - dla uczniów klas 6-8

    Praca plastyczna powinna być wykonana w formacie A3 wykonana na papierze o gramaturze między 200 g/m2 a 250 g/m2 oraz powszechnie wykorzystywanych materiałów plastycznych. Do

    wykonania pracy użyć można dowolnej techniki płaskiej.

    Terminy:

    Dostarczenie prac do biblioteki szkolnej ZSP w Pisarzowicach: 12 kwietnia 2024

    Dostarczenie prac przez szkoły do DBP we Wrocławiu: do 22 kwietnia 2024 roku

    Ogłoszenie wyników: 30 kwietnia 2024 roku

    Uroczyste podsumowanie: 10 maja 2024 roku

    Szczegóły:

    https://dbp.wroclaw.dolnyslask.pl/.../5968-kraina-naszych...

     

     

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pisarzowicach
    Pisarzowice 285 B
    59-800 Lubań
  • (075) 722 2268

Galeria zdjęć