Biblioteka szkolna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pisarzowicach serdecznie zaprasza uczniów do udziału w konkursie na Najlepszego Czytelnika Roku Szkolnego 2024/2025!
Dla kogo? Konkurs skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach.
Cel konkursu: Celem konkursu jest promocja czytelnictwa, a także zachęcenie uczniów do częstszego korzystania z bibliotecznych zbiorów.
Kategorie wiekowe: Tytuł Najlepszego Czytelnika zostanie przyznany w trzech kategoriach:
Najlepszy Czytelnik – klasy I-III
Najlepszy Czytelnik – klasy IV-VI
Najlepszy Czytelnik – klasy VII-VIII.
Jak wygrać? Kryterium oceny i przyznania tytułu Czytelnika Roku jest:
największa liczba wypożyczonych i przeczytanych książek,
przestrzeganie Regulaminu Biblioteki.
Nagrody: Laureaci w każdej kategorii otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe!
Kiedy? Konkurs trwa od 03.09.2024 r. do 06.06.2025 r.
Wyniki zostaną ogłoszone 25 czerwca 2025 r. Rozdanie nagród laureatom konkursu odbędzie się w dniu zakończenia roku szkolnego.
Nie zwlekaj, rozpocznij swoją przygodę z książkami!
1 października br. na trasach biegowych nad Jeziorem Leśniańskim w Bożkowicach odbyły się zawody powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Bardzo udany start zaliczyli uczniowe Zespółu Szkolno - Przedszkolnego w Pisarzowicach, którzy we wszystkich kategoriach uplasowali się na miejscach medalowych. Chłopcy klas VII - VIII zostali mistrzami powiatu natomiast dziewczęta zajęły drugie miejsce. W kategorii klas IV - VI dziewczęta oraz chłopcy zajęli trzecie miejsce.
Opiekunowie drużyn: Andrzej Urban oraz Konrad Murawski.
Od wielu lat nasza społeczność przedszkolna aktywnie promuje i propaguje głośne czytanie, które ma ogromną moc, pomaga rozwijać umiejętności czytania oraz łączy nas ze sobą.
W poniedziałek, 30 września w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odbył się Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami - dzieci z grup Krasnali, Żabek, Misiów i Sówek odwiedziły uczennice klasy 8.
Karolina, Maja, Natalia oraz Zuzia przeczytały dzieciom czarujące i pouczające „Opowieści Piaskowego Dziadka” oraz historię o tym, że prawdziwe szczęście można odnaleźć, tylko dzieląc je z innymi „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”.
Przedszkolaki z uwagą słuchały starszych koleżanek, a na koniec gromkimi brawami podziękowały za wprowadzenie ich w bajkowy świat. W czasie spotkania dziewczynki mile wspominały lata spędzone w naszym przedszkolu.
25 września w Samorządowym Przedszkolu w Pisarzowicach , w godzinach popołudniowych dzieci wspólnie z rodzicami świętowali Dzień Przedszkolaka.
Uroczystość miała charakter integracyjny,nie zabrakło zabaw i konkursów, często z przymrużeniem oka. Początkowo nieco nieśmiali Rodzice z czasem wpadli w wir zabawy , współzawodnictwa i śmiechu. Dzień zakończyliśmy piknikiem z pysznym ciastem i pieczonymi kiełbaskami, które dzięki pomocy rodziców, dzieciom smakowały w sposób szczególny.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.
Nadrzędnym celem akcji jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Czytając książki mamy możliwość poznawania i przenoszenia się do nieznanych światów. Dlatego dzisiaj, z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, zaproszeni goście i uczniowie naszej szkoły przeczytali fragmenty Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa. Uroczystość uświetnili: Pan Konrad Rowiński - Wicestarosta Lubański, Pani Aleksandra Chomicz – Wójt Gminy Lubań, pan Tomasz Dziedzina – radny Gminy Lubań, pani Justyna Antoszewska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaniu, pani Izabela Uśpieńska-Domagała - Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu, pani Aleksandra Łasica - Przewodnicząca Rady Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pisarzowicach, pani Katarzyna Sulima – p.o. dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Gminie Lubań, pani por. Beata Czepiel - Przedstawiciel Zakładu Karnego w Zarębie, pani Wacława Haręzga – wieloletni pracownik i autorka hymnu naszej szkoły, Nadzieja Maksymow – uczennica klasy VI, Gniewomir Maksymow – uczeń klasy VII, Natalia Klimczyk – uczennica klasy VIII.
Po wydarzeniu odbyło się uroczyste otwarcie biblioteki szkolnej, wyremontowanej w ramach środków przyznanych z Programu Wzmocnij Swoje Otoczenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A.
W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątania Świata". Wszyscy z wielkim zaangażowaniem zbierali śmieci na terenach w pobliżu naszej szkoły, utrwalając tym samym postawę proekologiczną.
Dzisiaj w naszej szkole było międzynarodowo.
Obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, który został zorganizowany przez panie Agatę Mytych i Annę Miecznikowska.
Mieliśmy okazję poznać różne kraje europejskie,ich kulturę oraz tradycyjne potrawy,a także charakterystyczne stroje czy zwyczaje. Każda klasa przygotowała stoiska tematyczne.
Było ciekawie, wesoło i bardzo językowo
18 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorzadu Uczniowskiego. Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Samorzadu Uczniowskiego została uczennica klasy VIII Zuzanna Sulima. Zuzi gratulujemy wygranej i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska! Funkcję zastępcy przewodniczącego objęła Natalia Klimczyk z klasy VIII, natomiast skarbnikiem został Wojciech Michalski również z klasy VIII.
Opiekunem Samorzadu Uczniowskiego w bieżącym roku szkolnym została wybrana Pani Agata Mytych.
Wszystkich uczniów klas 4-8 zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu.
Nie raz pokazaliście Nam, że zawsze możemy na Was liczyć, dlatego i tym razem nieśmiało prosimy o pomoc. Chcielibyśmy przyłączyć się do zbiórki darów na rzecz poszkodowanych w Powodzi, którą organizuje Sołectwo Pisarzowice.
Lista najpotrzebniejszych rzeczy:
- woda butelkowana, napoje, musy i soczki dla dzieci
- żywność długoterminowa (puszki, herbata , kawa cukier, konserwy itp.)
- środki czystości (ręczniki papierowe, papier toaletowy , gąbki i ścierki do naczyń, baterie, świeczki, płyny do powierzchni)
- artykuły sanitarne (mydła, żele pod prysznic, proszki do prania, szampony, płyny do mycia naczyń, chusteczki nawilżane, pasty i szczoteczki do zębów itp.)
- ręczniki, koce, śpiwory, pościel, pieluszki dla niemowląt i dzieci, mleko dla niemowląt
- karmy dla zwierząt
- wiaderka, mopy, itp.
Zbiórka będzie trwać do 27.09.24 (piątek).
Osoba odpowiedzialna za zbiórkę: Paulina Bosak.
Firma Cogito Med (organizator programu ''Razem Łatwiej'') uruchomiła specjalną infolinię dla dzieci i młodzieży oraz rodziców z rejonów dotkniętych powodzią. Infolinia będzie działać przez 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00-22:00. Pod numerem telefonu 800-806-006 psycholodzy do odwołania będą udzielać wsparcia psychologicznego.
Od jutra 18.09.2024 r. (środa) zajęcia odbywają się zgodnie z planem.
Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w szkolnej bibliotece
Nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 są już dostępne do wypożyczenia w szkolnej bibliotece. Są to pozycje będące nowościami wydawniczymi - powieści, komiksy, książki dla dzieci o charakterze terapeutycznym i książki historyczne. Zakupiono łącznie 453 egzemplarzy!
Wykaz zaproponowanych do zakupu książek powstał m.in. w wyniku przeprowadzonych ankiet wśród rodziców, uczniów i pracowników naszej szkoły, a także propozycji przedstawionych bezpośrednio w bibliotece szkolnej. Przy tworzeniu wykazu posiłkowano się również propozycjami książkowymi polecanymi przez Fundację ABCXXI (Cała Polska Czyta Dzieciom).
Zapraszamy do biblioteki szkolnej po książkowe rarytaski!