Jakub Jaśnikowski z klasy VI zajął I miejsce w XX Powiatowym Konkursie Ortograficznym klas IV-VI. Serdecznie gratulujemy i i jesteśmy bardzo dumni z naszego Mistrza Ortografii.
Dzisiaj uczniowie klasy I tworzyli domki, budowali miasto Poznań, który ma im przypominać o ostatnio poznanej literze "ń".
Zobaczycie jakich zdolnych i pomysłowych mamy pierwszoklasistów.
W tworzeniu tych wspaniałych budowli pomagały panie Olimpia Kowal-Gadecka oraz Wioleta Szatkowska i Kamila Niechwiadowicz
Urocze ilustracje oraz tekst zawierający minimum słów, a przy tym maksimum treści - tyle potrzeba, aby zachęcić dzieci do wspólnego czytania w kręgu i rozmowy o uczuciach...
... Ciekawość obserwuje świat z wysokich kominów, Życzliwość ucisza burzę, Współczucie zbiera ślimaki z chodnika, Spokój głaszcze psa, Zaufanie buduje mosty...
To była piękna, uwrażliwiająca lekcja biblioteczna, a w roli głównej wystąpili uczniowie klasy IV oraz książka "Co robią uczucia?" Tiny Oziewicz
14.02.2024 r. w naszej szkole odbył się finał XX Powiatowego Konkursu Ortograficznego klas IV-VI organizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacyjne z Lubania. Naszą szkołę reprezentował Jakub Jaśnikowski z klasy VI. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, a wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrej znajomości polskiej ortografii.
Uczniowie klasy 6, dzięki wskazówkom Kolorowego Potwora, rozrysowali mapy swoich serc i uczyli się rozpoznawać i nazywać emocje, które jak widać na zdjęciach posiadają wiele odcieni
Uczniowie klas I-VI aktywnie wzięli udział w zabawie "Randka w ciemno z książką". Takich kolejek po książki jeszcze w bibliotece szkolnej nie było
Powstały również kwiatowe mandale w kształcie serc, które powoli zapełniają naszą biblioteczną gazetkę ścienną
Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i wspaniały, radosny czas
W Dzień Zakochanych nasz Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów wszystkich klas zabawę rzutnią:
Szkolny amorek podczas przerw sprawdzał umiejętność rzutu do celu, aby znaleźć swojego zastępcę do celowania w ludzkie serca
Po wykonanych próbach każdy uczeń otrzymał lizaka -serduszko
Kilkanaście osób dostało walentynkę i od teraz wiedzą, że mają swoich adoratorów w szkole
Dziękujemy uczniom za przyłączenie się do wspólnej zabawy i za założenie koloru czerwonego
W ostatnim dniu karnawału klasy 1-3 wybrały się wraz z opiekunami na zabawę karnawałową do Klubu Bracka w Lubaniu. To były bardzo udane 3 godziny spędzone przy tanecznej muzyce puszczanej przez profesjonalnego DJ-a Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się nie tylko poczuciem rytmu,ale także znajomością słów prawie wszystkich piosenek.
Zapraszamy do udziału w "Randce w ciemno… z książką”!
Daj się zaskoczyć książce-niespodziance,
bez rekomendacji, bez czytania recenzji, nie oceniając jej po okładce
Każda książka kryje niesamowite historie i opowieści.
Książki będą czekały 14 lutego 2024 w bibliotece szkolnej.
Zabawa trwa do wyczerpania randkowych książek.
Celem akcji "Randka w ciemno z książką" jest popularyzacja czytelnictwa oraz wprowadzenie elementu zaskoczenia i zabawy w nawyki czytelnicze.
Dzisiaj klasa IV pojechała na warsztaty do zgorzeleckiej Castoramy. W ramach warsztatów uczniowie wykonywali zabawki z drewna – były to domki – skarbonki. Spotkanie zakończyło się udziałem w Majsterkowym Kole Fortuny. Wykonane własnoręcznie zabawki, wraz z otrzymanymi upominkami, uczniowie zabrali do domu, aby przypominały im, że majsterkowanie może być wspaniałą zabawą.
Zajęcia miały na celu rozwój manualny dzieci, naukę współpracy, a także pokazanie, że drewno może być ciekawym tworzywem, które może służyć do tworzenia różnych rzeczy.
Z kolei uczniowie klas V, VII i VIII udali się na wycieczkę do Zgorzelca w kilku sprawach:
Nauka jazdy na łyżwach (Łagów)
Oglądanie świetnego filmu w Multikinie
oraz obiad w restauracji razem z kl.IV
Bardzo aktywny dzień, mnóstwo ciepłym słów na temat wyjazdu oraz zadowolone twarze naszych wychowanków
Opiekunowie:
K.Murawski, O.Kowal-Gadecka, A.Miecznikowska, E.Kalina
W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej. Nr 1 w Lubaniu rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w siatkówce chłopców klas VII-VIII. W finale rozgrywek spotkali się gospodarze zawodów oraz uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pisarzowicach. Od początku spotkania dominowali siatkarze z Pisarzowic i to oni odnieśli bezdyskusyjne zwycięstwo w całej rywalizacji.
Drużyna z Pisarzowic wystąpiła w składzie: Maciej Winiarski, Piotr Szelest, Karol Jęczmionek, Adrian Kulczycki, Wiktor Bumażnik, Oliwier Podgórski, Gabriel Cierlik, Wojciech Michalski, Szymon Pawłowski, Oliwier Tomaszewski oraz Wiktor Cichocki. Opiekun: Andrzej Urban.
Uczennica klasy trzeciej Martyna Jasnikowska reprezentowała naszą szkołę w konkursie ortograficznym, który odbył się w Lubaniu.
Mali mistrzowie ortografii pokonywali tremę oraz trudy polskiej pisowni, która jak wiadomo łatwa nie jest.
Gratulujemy uczestnikom i czekamy na wyniki.
8 lutego to Dzień Tradycji Służbie Więziennej. Z tej okazji gościliśmy w murach naszej szkoły pracowników Zakładu Karnego w Zarębie. Spotkanie miało charakter prewencyjno-edukacyjny, a także promowało pracę w Służbie Więziennej.
W trakcie spotkania nasi goście omówili funkcjonowanie jednostki penitencjarnej oraz procedury rekrutacji do pracy w Służbie Więziennej. Duże zainteresowanie wśród uczniów i przedszkolaków wywołała prezentacja samochodu służbowego oraz pojawienie się i pokaz umiejętności specjalnego „funkcjonariusza” Służby Więziennej – psa Tigi.
Podczas spotkań, które odbyły się zarówno w przedszkolu, jak i w szkole, uczestnicy mieli także możliwość przymierzenia elementów wyposażenia służbowego funkcjonariusza Służby Więziennej.
Serdecznie dziękujemy chor. sztab. Annie Jakimowicz, plut. Damianowi Kościenowi oraz plut. Robertowi Rałowskiemu wraz z psem Tigą za ciekawe spotkanie i prezentację swojej pracy.
W piątek, 3 lutego br. uczniowie z klas V-VIII wraz z opiekunami p. Konradem Murawskim oraz p. Andrzejem Urbanem spędzili noc w naszej szkole. Wieczór zaczął się na sali gimnastycznej od rozgrywek w siatkówkę. Pomiędzy meczami młodzież mogła uzupełnić kalorie pyszną pizzą. Nie zabrakło również gier karcianych, projekcji filmów oraz długich nocnych rozmów. Po godzinach szaleństw i śmiechów, sen nadszedł we wczesnych godzinach porannych. Jednak wkrótce potem, usłyszeliśmy – jakże niemiłe dźwięki budzika
Dzisiaj w obecności Pani Wójt Gminy Lubań Małgorzaty Hercuń-Dąbrowickiej oraz Pani Dyrektor GZEAS Haliny Gancarz wręczono stypendia naukowe i sportowe z I półrocze 2023/2024. Naszym najlepszym uczniom gratulujemy i zachęcamy do systematycznej pracy oraz do osiągania jak najlepszych wyników sportowych w II semestrze. A pozostałych mobilizujemy do efektywnej pracy
Serdecznie dziękujemy Hannie Trybulskiej, uczennicy klasy I z LO Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu, za namalowanie ryciny naszej szkoły, która będzie wykorzystana jako logo naszej placówki w dokumentach służbowych.
02 lutego nasze dziewczęta z Zespolu Szkolno-Przedszkolnego w Pisarzowicach uczestniczyly w finale powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt zajmujac w nim I miejsce.
Dziewczęta grały w składzie: Zuzanna Sulima, Zuzanna Bakalarz, Weronika Gładka, Marta Jadach, Natalia Klimczyk, Ewa Banda, Laura Ciurysek, Kornelia Kałużyńska i Oliwia Konon . Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy , kolejny turniej w Pisarzowicach 12 lutego.
Tradycją naszej szkolnej biblioteki jest coroczne pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Jest to oficjalnie przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Moment pasowania poprzedzony był lekcją biblioteczną, na której uczniowie poznali godziny otwarcia biblioteki i dowiedzieli się jak należy się w niej zachowywać. Zostali poinformowani jakie są zasady wypożyczania i oddawania książek oraz dowiedzieli się w którym miejscu znajdują się książki przeznaczone dla nich. Omówiono również jak należy dbać o książki.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie, po którym każdy uczeń otrzymał z rąk pani dyrektor i pani wychowawczyni pamiątkowy dyplom oraz książkę „Wnuczka antykwariusza” podarowaną w ramach akcji „Mała książka wielki człowiek”.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Jesteśmy pewni, że po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.
W środę 31 stycznia 4-latki miały okazję, jako pierwsze spośród grup przedszkolnych, wypróbować nowe zestawy do przesypywania, które wzorowane są na montessoriańskich pomocach do ćwiczeń.
Mając do dyspozycji różne kasze i ryż, dzieci mogły przesypywać produkty przy pomocy różnych łyżek i nabieraków. Dodatkową atrakcją były małe, kolorowe pompony - mając szczypce i drewniane nożyce przedszkolaki mogły przenosić kolorowe kulki między pojemnikami i segregować je.
Zabawy tego typu służy rozwojowi manualnemu dziecka, uczą skupienia, wyrabiają precyzję i doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, tak potrzebną przy nauce pisania i czytania.