Orlik i plac zabaw w Pisarzowicach

ORLIK I PLAC ZABAW W PISARZOWICACH

Dnia 14 grudnia 2012 roku dyrektor Bożena Szwedko, grono pedagogiczne oraz wychowankowie  Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pisarzowicach mieli zaszczyt być gospodarzami niecodziennej uroczystości, która była zwieńczeniem starań o wybudowanie na terenie Pisarzowic dwóch obiektów. Jednym z nich jest obiekt „Moje boisko – Orlik 2012” wybudowany w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki, natomiast drugim – mały plac zabaw, który powstał dzięki programowi „Radosna Szkoła” realizowanemu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Inwestorem obu przedsięwzięć była Gmina Lubań.

Na uroczystość zostali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: przedstawiciel Urzędu Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – Jerzy Pasieka, Małgorzata Zahnd, która reprezentowała starostę lubańskiego - Walerego Czarneckiego, radny powiatu lubańskiego - Lesław Szwedko, wiceprzewodnicząca Rady Gminy  Lubań - Teresa Trefler, radni Gminy Lubań, osoby bezpośrednio związane z prowadzeniem budowy Orlika: kierownik działu inwestycji – Katarzyna Szmydt oraz Andrzej Jaroszyński, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego – Ewa Pietrzyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Radostowie – Katarzyna Kępa -Kujawa, dyrektor Szkoły Podstawowej w Radogoszczy – Waldemar Rink, dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach – Ryszard Leszczyński, prezes SKS ,,Samuraj”- Jacek Jaworski, sołtys wsi Pisarzowice – Grzegorz Podolski,  prezes Stowarzyszenia Miłośników Pisarzowic - Zbigniew Zjawin, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowicach - Barbara  Tylna, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej - Zbigniew Kunczał, przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pisarzowicach - Danuta Podolska, przewodnicząca  Rady Rodziców Gimnazjum Publicznego im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach – Monika Woźna.

W swoim wystąpieniu Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń przedstawił  sposób pozyskiwania funduszy na tę inwestycję. Życzył uczniom sukcesów sportowych oraz przekazał na ręce dyrektor Bożeny Szwedko odkurzacz przemysłowy, który będzie pomocny w utrzymaniu boiska we właściwym stanie technicznym. Następnie głos zabrał przedstawiciel  Wydziału Sporu i Rekreacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – Jerzy Pasieka. Życzył przyszłym użytkownikom boiska sukcesów sportowych i w symbolicznym geście przekazał kilkanaście piłek. Uroczyste przecięcie wstęgi poprzedziły występy uczniów i przedszkolaków, którzy będą korzystać z boiska i placu zabaw.

Cieszy fakt, że dzięki podejmowaniu inwestycji tego typu dzieciom i młodzieży stwarzana jest możliwość efektywnego i zdrowego spędzania czasu, co w przyszłości może zaprocentować sukcesami sportowymi.